ৰাষ্ট্ৰীয়

টুথপেষ্টৰ পৰিৱৰ্তে নিগনি মৰা দৰৱেৰে দাঁত ব্ৰাছ কৰি কিশোৰীৰ মৃত্যু

এক আচৰিত ঘটনা, এগৰাকী কিশোৰীয়ে অজ্ঞাতে নিগনি মৰা দৰৱেৰে দাঁত ব্ৰাছ কৰি মৃত্যুবৰণ কৰিছে। মৃত কিশোৰী গৰাকী ১৮ বছৰীয়া আপছানা খান বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। মুম্বাই আৰক্ষীৰ মতে, ঘটনাটো ৩ ছেপ্টেম্বৰৰ পুৱা প্ৰায় ১০ বজাত সংঘটিত হৈছিল। দেওবাৰে ৰাতিপুৱা কিশোৰীগৰাকীয়ে টোপনিৰ পৰা উঠি অজানিতে টুথপেষ্টৰ কাষত ৰখা এন্দুৰৰ বিষাক্ত ক্ৰীমৰ এটা টিউব তুলি লৈছিল আৰু হত্যাকাৰী ৰাসায়নিক পেষ্টেৰে দাঁত ব্ৰাছ কৰিছিল।

ব্ৰাছ কৰোঁতে কিশোৰীগৰাকীয়ে অনুভৱ কৰিছিল যে তাই টুথপেষ্ট ব্যৱহাৰ কৰা নাই যাৰ বাবে তাই লগে লগে মুখ ধুইছিল। কিন্তু এইটোৱেই তাইৰ স্বাস্থ্যক প্ৰভাৱিত কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু তাইৰ মূৰ ঘূৰণি আৰম্ভ হৈছিল। প্ৰথমতে, তাই গালি দিয়াৰ আশংকাত ঘটনাটোৰ বিষয়ে তাইৰ পৰিয়ালক অৱগত কৰা নাছিল আৰু ইয়াৰ ফলত পৰিস্থিতি অধিক বেয়া হৈছিল। পিছত পেটৰ বিষৰ অভিযোগ কৰাৰ পিছত

তাইৰ মাতৃয়ে তাইক ধাৰাভিৰ ওচৰৰ চিকিৎসালয়লৈ লৈ গৈছিল আৰু ঔষধ খোৱাইছিল। এজন আৰক্ষী বিষয়াই কয়, “ঔষধ গ্ৰহণ কৰা স্বত্বেও ছোৱালীজনীয়ে তিনিদিন ধৰি পেটৰ বিষৰ অভিযোগ কৰি আছিল যাৰ পিছত তাইৰ মাতৃয়ে তাইক আত্মবিশ্বাসেৰে লৈ গৈছিল আৰু তাইৰ সৈতে সোধা-পোছা কৰিছিল। তেতিয়া তাই মাকক কৈছিল যে তাই দুৰ্ঘটনাক্ৰমে ৩ ছেপ্টেম্বৰত টুথপেষ্টৰ বাবে নিগনিৰ বিষৰ পেষ্ট ব্যৱহাৰ কৰিছিল।”

পৰৱৰ্তী সময়ত, ছোৱালীজনীক চিয়ান চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল আৰু তাইৰ স্বাস্থ্যৰ কোনো উন্নতি নোহোৱাৰ বাবে তাইক এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰ কৰা হৈছিল। আন তিনিখন চিকিৎসালয় সলনি কৰাৰ পিছত, দেওবাৰে পুৱা ৬ বজাত তাইক জেজে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল।কিন্তু সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰচেষ্টা স্বত্বেও কিশোৰী গৰাকীয়ে দেওবাৰে পলমকৈ চিকিৎসালয়ত মৃত্যুবৰণ কৰে। প্ৰতিবেদনখনৰ চিকিৎসকসকলে উল্লেখ কৰিছে যে ছোৱালীজনীৰ বিষক্ৰিয়াৰ ফলত মৃত্যু হৈছিল। আৰক্ষীয়ে বিষয়টোত দুৰ্ঘটনাজনিত মৃত্যুৰ প্ৰতিবেদন পঞ্জীয়ন কৰিছে।

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
%d bloggers like this: