ৰাষ্ট্ৰীয়

নাবালিকাক যৌন ‌নিৰ্যাতন মছজিদৰ ইমামৰ

পুনৰ এবাৰ মছজিদত পঢ়ি থাকোতে নাবালিকাৰ ওপৰত যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ উঠিছে ইমাম ইছুদ্দিন শ্বেখৰ বিৰুদ্ধে। ছাত্ৰীগৰাকীৰ অভিভাৱকে অভিযুক্তজনৰ বিৰুদ্ধে কালনা আৰক্ষী থানাত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। আৰক্ষীয়ে অভিযোগৰ ভিত্তিত এটা তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে। খবৰ অনুসৰি ইমাম গিয়াছুদ্দিন শ্বেইখ পূব বৰ্ধমানৰ কালনাৰ উত্তৰ গোৱাৰা মণ্ডল চুবুৰীয়াৰ এটা মছজিদত অধ্যয়নৰ দায়িত্বত আছিল।

অভিভাৱকসকলে তেওঁলোকৰ সন্তানক আৰবী অনুশীলন কৰিবলৈ তালৈ পঠিয়াইছিল। মণ্ডল চুবুৰীয়া আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে থকা অঞ্চলৰ বাসিন্দাসকলে শিশুসকলক মছজিদলৈ পঠিয়াইছিল। অভিযুক্ত ইমামে মছজিদত অধ্যয়ন কৰি থকা নাবালকসকলক যৌন নিৰ্যাতন কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে।

বহুতো ল’ৰাই সেই মছজিদত পঢ়িছিল। যেতিয়া ল’ৰাবোৰ বন্ধৰ পিছত গুচি গৈছিল অভিযুক্তজনে ছোৱালীবোৰৰ সৈতে দুৰ্ব্যৱহাৰ কৰিছিল। খবৰ অনুসৰি ইমামজনে তেওঁৰ যৌন কামনাৰ বলি হোৱা মুঠ সাতগৰাকী নাবালিকাক কথাবোৰ আনক অৱগত কৰোৱাৰ পৰা বিৰত ৰাখিছিল।

কিন্তু নাবালিকাসকলে ভয়ত ঘৰৰ কাকো বিষয়টো জনোৱা নাছিল। কিন্তু যোৱা বৃহস্পতিবাৰে, এগৰাকী ছাত্ৰীয়ে তাইৰ ঘৰলৈ গৈ গোটেই ঘটনাটোৰ বিষয়ে মুকলিকৈ অৱগত কৰে। মণ্ডল পাৰা আৰু গোৱাৰ চাৰিওফালৰ অঞ্চলত হুলস্থূল হৈছিল। ইমামজনক মছজিদ সমিতিয়ে চৌৰৰ পৰা স্থানান্তৰিত কৰিছিল। নাবালকিকাজনীৰ মাক-দেউতাক কলনা আৰক্ষী থানাৰ কাষ চাপিছিল। পিছত আৰক্ষী ঘটনাস্থলীলৈ গৈ তদন্ত আৰম্ভ কৰে।

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button