আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয়

সাৱধান! আপোনাৰ মোবাইলৰ গোপনীয় তথ্য এতিয়া হেকাৰৰ হাতত। কি এই পেগাছাছ ?

কেনেকৈ আঁতৰাব আপোনাৰ মোবাইলৰ পৰা ? সবিশেষ জানক 👉

পেগাচাছ স্পাইৱেৰ হৈছে ইজৰাইলী চাইবাৰ চোৰাংচোৱা প্ৰতিষ্ঠান এনএছঅ’ গ্ৰুপৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা এটা নিৰীক্ষণ চফ্টৱেৰ। এই প্ৰতিষ্ঠানটোৱে অপৰাধ আৰু সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপ প্ৰতিৰোধৰ জৰিয়তে জীৱন ৰক্ষা কৰাৰ একমাত্ৰ উদ্দেশ্যৰ বাবে কেৱল আইন প্ৰৱৰ্তনকাৰী আৰু চৰকাৰৰ চোৰাংচোৱা সংস্থাক বিক্ৰী কৰাৰ বাবে অত্যাধুনিক ছফ্টৱেৰ আৰু প্ৰযুক্তি নিৰ্মাণ কৰে বুলি জনা যায়।

পেগাচাছ হৈছে এনে এক ছফ্টৱেৰ যাৰ জৰিয়তে ব্যক্তিগত আৰু সংবেদনশীল তথ্য সংগ্ৰহ কৰিব পাৰি আৰু আপোনাৰ ওপৰত চোৰাংচোৱা ব্যৱহাৰকাৰীক প্ৰদান কৰিবলৈ সৃষ্টি কৰা হয়। পেগাচাছ স্পাইৱেৰৰ জৰিয়তে ভুক্তভোগীৰ এছএমএছ বাৰ্তা আৰু ইমেইল পঢ়িবলৈ, কল শুনিবলৈ, স্ক্ৰীণশ্বট ল’বলৈ, কীষ্ট্ৰোক ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ, আৰু ব্ৰাউজাৰৰ সবিশেষপ্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

আন এটা প্ৰতিবেদনে নিশ্চিত কৰে যে এজন হেকাৰে ফোনটোৰ মাইক্ৰ’ফোন আৰু কেমেৰা হাইজেক কৰিব পাৰে, ইয়াক বাস্তৱ-সময়ৰ নিৰীক্ষণ ডিভাইচলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিব পাৰে। এইটোও মন কৰিবলগীয়া যে পেগাচাছ হৈছে এক জটিল আৰু ব্যয়বহুল মালৱেৰ, যাক বিশেষ ব্যক্তিৰ ওপৰত চোৰাংচোৱা কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে।

বৰ্তমান সময়ত বহুতো হেকাৰে পেগাছাছ ছফটৱেৰবিধ ব্যৱহাৰ কৰি ফেচবুক, হোৱাটচ্ এপ, টুইটাৰ, মেইল আদি হেক কৰি আহিছে। আপুনি ইণ্টাৰনেটৰ পৰা যিকোনো চফ্টৱেৰ ডাউনলোড কৰোতে, হোৱাটচ্ এপ বা অন্যান্য মাধ্যমত কোনো ব্যক্তিয়ে যিকোনো ফাইল প্ৰেৰণ কৰিলে পেগাছাছ ছফটৱেৰবিধ সেই ফাইলটোৰ ভিতৰতে সোমাই আপোনাৰ মোবাইলত নিৰ্দিষ্ট ফাইলটোৰ সমান্তৰালভাৱে ইনষ্টল হ’ব পাৰে। কেনেবাকৈ এই ফাইল ইনষ্টল হ’লে হেকাৰৰ দলটোৱে আপলোৰ মোবাইলৰ যিকোনো গোপনীয়তা সকলো সময়তে সংগ্ৰহ কৰিব পাৰিব।

পেগাছাছ ছফটৱেৰবিধ কেনেকৈ আনইনষ্টল কৰিব।

  • প্ৰথমে আপুনি আপোনাৰ মোবাইলৰ Play Store ছফটৱেৰলৈ গৈ Menu ত থকা Play Protect Optionটো ক্লিক কৰি Turn on কৰি ৰাখিব।
  • তাৰ পিছত মোবাইলৰ Settingsলৈ গৈ Additional Setting ক্লিক কৰিব। (Samsung ফোনৰ ক্ষেত্ৰত Biometricks and Security Optionত ক্লিক কৰিব)
  • তাৰ পিছত Need Additional Settingত ক্লিক কৰি Privacyত ক্লিক কৰি Special App Accessত ক্লিক কৰিব।
  • তাৰপিছত Device Admin App ত ক্লিক কৰি Play Buttonৰ কাষৰ Blue Tick (✔️) ত ক্লিক কৰিব।
  • তাৰ পিছত Deactivate This Device Admin Appত ক্লিক কৰিব।
  • শেষত পুনৰ App তালিকালৈ আহি পৃথককৈ Appটো Uninstall কৰি দিব।
Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
%d bloggers like this: