ৰাষ্ট্ৰীয়

২০ দিনীয়াকৈ আয়োজন কৰা হ’ব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিন

ওচৰচাপি আহিছে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিন। ভগৱান বিশ্বকৰ্মাৰ জন্ম জয়ন্তী ১৭ ছেপ্টেম্বৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী গৰাকীৰ জন্মদিন। প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱাৰ পাছৰে পৰা বিজেপিয়ে সমগ্ৰ দেশতে মোডীৰ জন্মদিন উদযাপন কৰে। কিন্তু এইবাৰ বিশেষ। কাৰণ এইবাৰ জন্মদিনত তেওঁ গুজৰাটৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাৰ ২০ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব।

২০০১ চনৰ ৭ অক্টোবৰত তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ২০১৪ চনৰ মে’ মাহত প্ৰথমবাৰৰ বাবে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হৈছিল। বিজেপিয়ে ১৭ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ৭ অক্টোবৰলৈ সেৱা আৰু সমৰ্পণ অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে, যিদিনা মোডীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছিল।

এই ২০ দিনীয়া অনুষ্ঠানত বিজেপিয়ে জনসাধাৰণক সেৱা আগবঢ়াব। ঝাৰখণ্ডত অনুষ্ঠানটোৰ প্ৰস্তুতিও পূৰ্ণগতিত আৰম্ভ হৈছে। ঝাৰখণ্ড বিজেপিৰ সভাপতি দীপক প্ৰকাশ আৰু কেন্দ্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক ধৰমপালে দেওবাৰে সকলো জিলা সংগ্ৰাহকৰ সৈতে এক ভাৰ্চুৱেল বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰি তেওঁলোকক কাৰ্যসূচীটোৰ ৰূপৰেখাৰ বিষয়ে অৱগত কৰে।

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
%d bloggers like this: