ৰাশিফল

ৰাশিফল: ৩১ জুলাই ২০২১

মেষ: অষ্টমী তাৰিখ আৰু অশ্বনী নক্ষত্ৰই শনিবাৰে অৰ্থাৎ ৩১ জুলাইত প্ৰভাৱ পেলাব। মেষ ৰাশিত চন্দ্ৰ দিন-ৰাতি সংক্ৰমিত হ’ব। মঙ্গল সিঙে শুক্ৰৰ সৈতে জোডিয়াক চিহ্নত বহি চন্দ্ৰৰ পৰা নৱম পঞ্চম যোগ প্ৰস্তুত কৰিব। গ্ৰহণক্ষম নক্ষত্ৰমণ্ডলৰ স্থিতিয়ে সূচায় যে জুলাইৰ শেষ দিনটো মিথুন ৰাশিৰ বাবে ধনৰ ক্ষেত্ৰত লাভজনক কিন্তু ব্যয়বহুল হ’ব। ৩১ জুলাই বৃষৰাশিৰ বাবে ও এক অনুকূল দিন হ’ব।

বৃষ: স্থায়ী সম্পত্তিয়ে লাভৰ পথ মুকলি কৰিব আৰু ব্যৱসায়িক লোকসকল আশাবাদী হৈ থাকিব। পৰীক্ষাৰ প্ৰতি শিক্ষাৰ্থীসকলৰ শ্ৰম সাৰ্থক প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেম জীৱনত আনজনৰ পক্ষ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। সামাজিক কামৰ লোকসকলৰ সম্পদ, স্থিতি, সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। মাতৃৰ সৈতে আদৰ্শগত পাৰ্থক্য থাকিলে শাৰীৰিক আৰু মানসিক কষ্ট হ’ব পাৰে। বিপদজনক বিনিয়োগ পৰিহাৰ কৰিব। দম্পতিসকলৰ বাবে দিনটো সুখী হ’ব।

মিথুন : আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ চন্দ্ৰই আপোনাৰ বীৰত্ব বৃদ্ধি কৰিছে। শত্ৰুসকলে সম্পদ বৃদ্ধিৰ বাবে ঈৰ্ষা কৰিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। চৰকাৰে ক্ষমতাৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব আৰু স্থগিত কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। মূল্যৱান কিবা হেৰুওৱা বা চুৰি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। অপব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰক অন্যথা অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতিৰ অৱনতি হ’ব পাৰে। পেছাদাৰী প্ৰতিভা বিকাশৰ প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। সন্ধিয়া পৰিস্থিতি আৰু উন্নত হ’ব।

সিংহ: আজিৰ দিনটো এক মিশ্ৰিত ফলপ্ৰসূ দিন। কামৰ ক্ষেত্ৰত এজন সহযোগীৰ বাবে আপুনি বিশ্বাসঘাতকতাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। তেওঁ পৰিয়ালৰ জ্যেষ্ঠ সদস্যসকলৰ সৈতে ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিব। শহুৰেকৰ পক্ষই লাভান্বিত হ’ব। অধীনস্থ কৰ্মচাৰী বা আত্মীয়ৰ বাবে চাপ হ’ব পাৰে। ঘৰুৱা সামগ্ৰী বৃদ্ধি হ’ব কিন্তু ধনৰ সৈতে লেনদেন তৎপৰ হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে গুৰুসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। বাহন ব্যৱহাৰত সাৱধান হ’ব।

কন্যা: কামৰ ক্ষেত্ৰত বুদ্ধিমত্তা আৰু বীৰত্বৰ বাবে আপোনাৰ আৱদ্ধ কাম আগবাঢ়িব, যাৰ ফলত অৰ্থনৈতিক দিশত সফলতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত, আপুনি কিবা বিশেষ কৰাৰ দ্বিধাত থাকিব আৰু কথাৰ মৃদুতাই আপোনাৰ খ্যাতি বৃদ্ধি কৰিব। স্বাস্থ্য সচেতন হ’ব আৰু বাহিৰৰ খাদ্যত সংযম বজাই ৰাখক। শহুৰেকৰ পক্ষই লাভান্বিত হ’ব। পুৰণি ঋণবোৰ সকাহ পাব কিন্তু ধনৰ অপচয়ৰ পৰা সুৰক্ষা দিব। সন্ধিয়া, তেওঁলোকে লুকাই থকা শত্ৰুসকলক জয় কৰিব।

তুলা: বাণিজ্যিক অংশীদাৰসকলক নেতৃত্ব দিয়াৰ সুযোগ থাকিব, যাৰ ফলত অৰ্থনৈতিক লাভ হ’ব। নিযুক্তি বিচাৰি থকা যুৱকসকলে ভাল খবৰ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অৰ্থনৈতিক দিশত প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা আৰু বীৰত্ব বৃদ্ধি হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে অৰ্থনৈতিক সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব আৰু উচ্চ শিক্ষাৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিব। খাদ্যৰ ওপৰত সংযম অৱলম্বন কৰিব। যিকোনো ধৰণৰ কাজিয়া আৰু বিবাদ পৰিহাৰ কৰিব। শহুৰেকে সন্ধিয়া লাভান্বিত হ’ব।

বিশ্চিক: নিযুক্তিৰ দিশত সফলতা লাভ কৰিব আৰু কামৰ ক্ষেত্ৰত অসম্পূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ কৰি লাভজনক পৰিস্থিতি প্ৰাপ্ত কৰিব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে মনোযোগ বজাই ৰাখে। আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ আৰু ঋণৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। ব্যৱসায়ৰ দিশত সফলতা থাকিব কিন্তু অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বিৰোধীসকল পৰাজিত হ’ব আৰু বিবাহৰ বিষয়ে ভাল খবৰ থাকিব পাৰে। আপোনাৰ খাদ্য সন্ধিয়া ৰাখিব বা পেটৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

ধনু: আজিৰ দিনটো এক মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ দিন। নিযুক্তি সলনি কৰাৰ সময় সঠিক নহয়, কিছুমান ব্যাঘাত হ’ব পাৰে। গোপন শত্ৰু আৰু ঈৰ্ষান্বিত সঙ্গীৰ পৰা সাৱধান হওঁক। কাৰ্যালয়ত বিষয়াসকলৰ সমৰ্থন পোৱাত অসুবিধা হ’ব পাৰে। দেউতাকক নিৰ্দেশনা দিয়া হ’ব কিন্তু তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’ব। আকস্মিক সমস্যাৰ ফলত অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতিত অস্থিৰতা সৃষ্টি হ’ব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় লেনদেন পৰিহাৰ কৰিব।

মকৰ: জীৱিকাৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাই সফলতা লাভ কৰিব আৰু নতুন প্ৰকল্পত ভাগ্যকো সমৰ্থন কৰিব। প্ৰেম জীৱনে উপহাৰ আৰু সন্মানৰ সুবিধা লাভ কৰিব। তেওঁলোকে আনৰ পৰা সহযোগিতা বিচাৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণৰ পৰিস্থিতি আনন্দদায়ক আৰু লাভজনক হ’ব। প্ৰিয়জনক লগ পোৱাটো লাভজনক হ’ব আৰু মানসিক চাপৰ পৰা সকাহ পাব। পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা থাকিব। আবেলি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ প্ৰতি আপোনাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব।

কুম্ভ: আদালত-আদালতৰ গোচৰৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত অহাৰ সম্ভাৱনা আছে। ৰাজনীতিৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাই ফল প্ৰদান কৰিব আৰু শাসনক্ষমতাৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত হ’ব। সমাজকৰ্মীসকলৰ স্থিতি আৰু সন্মান বৃদ্ধি পাব। বহুদিনৰ পিছত এজন অবিচ্ছেদ্য বন্ধুক লগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। উপাৰ্জন আৰু ব্যয়ৰ মাজত ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিব। পিতৃ সমতুল্য ব্যক্তিৰ সহযোগিতাই আপোনাক প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিত সহায় কৰিব। আপুনি সন্ধিয়া প্ৰেম জীৱনৰ বাবে সময় উলিয়াব পাৰিব।

মীন: কামৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি লোৱা সিদ্ধান্তবোৰ লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। দেউতাকৰ পৰা নিৰ্দেশনা আৰু সমৰ্থন থাকিব। ভাই-ভনীৰ সৈতে সম্পৰ্ক উন্নত হ’ব কিন্তু শহুৰেকৰ ফালৰ পৰা উত্তেজনা থাকিব পাৰে। ব্যৱসায়িক সন্মান বৃদ্ধি হ’ব আৰু উপহাৰ আৰু সন্মান উপকৃত হ’ব। কাম এটা সম্পূৰ্ণ হ’লে আপোনাৰ প্ৰকৃতি আৰু আধিপত্য বৃদ্ধি হ’ব। বন্ধুবৰ্গৰ সহায়ত, আমি পুৰণি কাজিয়া আৰু অসুবিধাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাম। পাৰিবাৰিক সম্পত্তিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিবাদবোৰ সমাধান কৰা হ’ব।

কৰ্কট: আপুনি কিছুমান ভুল তথ্য পাব পাৰে, যাৰ ফলত মানসিক চাপ হ’ব পাৰে। অনুমান ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে – সেয়েহে সকলো ধৰণৰ বিনিয়োগ কৰোঁতে সাৱধান হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ চাৰিওফালৰ মানুহৰ আচৰণৰ দ্বাৰা বিৰক্ত অনুভৱ কৰিব। আজি আপোনাৰ প্ৰিয়জনক নিৰাশ নকৰিব – কিয়নো এনে কৰিলে আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পৰিকল্পনা প্ৰিয়জনক ক’বলৈ দ্বিধা নকৰিব।।

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
%d bloggers like this: